Bol adviseurs
  • Vacatures
  • Service & Support
  • Inloggen
  • Veilig delen
088 1211 300
  • Home
  • Diensten
    • Accountancy
    • Audit en toetsing
    • Bedrijfsoverdracht en opvolging
    • Beveiliging en privacy
    • Business Intelligence
    • Corporate finance
    • Internationaal ondernemen
    • Personeel en salaris
    • Privézaken en ambitie
    • Strategie en bedrijfsinrichting
  • Referenties
  • Nieuws en blogs
  • Kennisdossiers
  • Over ons
    • Ons team
    • Bedrijfsgeschiedenis
    • Werken bij Bol
  • Contact
    geschiedenis
    1. Home
    2.   ›  
    3. Diensten
    4.   ›  
    5. Audit en toetsing
    Diensten

    Audit en toetsing

    Om je extra zekerheid te geven

    Ja, we hebben de AFM-vergunning (Autoriteit Financiële Markten) om de jaarrekening van controleplichtige bedrijven te controleren. Deze financiële audit voeren we dan ook graag uit. Ook als dit vrijwillig is om bijvoorbeeld je stakeholders vertrouwen te geven. Maar we doen meer om extra zekerheid in processen in te bouwen, zoals subsidietoetsing en een IT-audit. En we gaan verder: we verdiepen ons grondig en vliegen controles multidisciplinair aan.

    Zo helpen we je bedrijfsprocessen slimmer beheersen

    › Vanuit een brede blik
    › Met inzicht in administratie, financiële stromen en procedures
    › Door IT-risico’s aan te pakken

    Een brede blik op je organisatie

    Als we voor een audit bij je langskomen, stellen we vragen, overleggen we én leggen we processen bloot. We willen je nou eenmaal goed begrijpen. Verbetermogelijkheden benaderen we vervolgens multidisciplinair: specialisten uit eigen huis haken aan.

    Als we bijvoorbeeld inzicht hebben in de financiële prestaties van je bedrijf, zetten we onze experts van business intelligence in. Die vertaalt gegevens naar bruikbare managementinformatie, zodat je betere strategische keuzes kunt maken. Een andere specialist die we regelmatig aanhaken, is een IT-auditor. Steeds vaker zelfs, omdat informatiebeveiliging alsmaar belangrijker wordt.

    Lees meer over Privacy en Cybersecurity


    Waardevolle inzichten voor een financieel gezond bedrijf

    Sommige bedrijven zijn controleplichtig. Die moeten de jaarrekening laten controleren door een accountantskantoor uit het Autoriteit Financiële Markten-register, zoals wij. Andere ondernemers volgen de statuten of willen vrijwillig gecontroleerd worden. Om wie het ook gaat: we geven altijd waardevolle inzichten om je bedrijf gezond te houden.

    We buigen ons daarbij over administratieve processen, financiële stromen en interne procedures. En hier laten we het natuurlijk niet bij. Verschillende Bol-specialisten helpen je daarna om processen en risico’s op een slimme manier te beheren.

    Wil je voor extra financiële middelen gebruikmaken van een subsidie of regeling, bijvoorbeeld om te innoveren of te verduurzamen? Laat onze accountants dan een subsidieverantwoording opstellen en controleren. Dat laatste onderdeel is vaak een verplichting.

    We passen geen 'trucje' toe, dat voel je als ondernemer.
    Harold Bruins - Director Assurance

    Beheersing van IT-risico’s met een IT-audit

    Als we de jaarrekening controleren, voeren we in het verlengde daarvan een IT-audit uit. Het financiële document vloeit nou eenmaal steeds meer voort uit geautomatiseerde processen en digitale systemen. Dat doen onze IT-auditors overigens met een dubbel doel.

    De audit geeft allereerst inzicht in de kwaliteit en betrouwbaarheid van je IT-systemen en informatiebeveiliging. Risico’s en tekortkomingen brengen we in kaart en natuurlijk adviseren we je ook over mogelijke verbeteringen. Daarnaast onderzoeken we of we je IT-omgeving kunnen benutten om risico’s vooraf al te beperken.

    We gaan daarbij uit van de IT first-benadering: we kijken of applicaties en software automatische beheersopties bieden. Tot slot passen we de tegenhanger van IT first toe: data first. Hierbij kijken we op basis van digitale data waar verbeterpunten zijn. En dat levert niet alleen controle-informatie op, maar ook bruikbare managementinformatie.

    Harold Bruins
    Compliance Officer

    Sinds september 2016 is Harold in dienst bij Bol Adviseurs. Eerst als accountant en later als Director Assurance.

    Wat Harold ook doet: zijn dag is geslaagd als hij mensen heeft geholpen. Ondernemers die willen professionaliseren bijvoorbeeld. Of collega’s die zich willen ontwikkelen.

    Bol adviseurs
    Contact
    • 088 1211 300
    • info@boladviseurs.nl
    Meer informatie
    • Contactgegevens
    • Klanttevredenheid en Klachten
    • Klokkenluidersregeling
    • Service en Support
    • Inloggen
    • Informatiebeveiligingsbeleid
    Nieuwsbrief

    Blijf op de hoogte van onze laatste nieuwsberichten, blogs en online publicaties.

    Diensten
    • Accountancy
    • Audit en toetsing
    • Bedrijfsoverdracht
    • Beveiliging en Privacy
    • Business Intelligence
    • Corporate Finance
    • Internationaal ondernemen
    • Personeel en salaris
    • Privézaken en ambitie
    • Strategie en bedrijfsinrichting
    Werken bij Bol
    • Wat is bolwerken?
    • Werken bij Bol als Junior assistent accountant
    • Werken bij Bol als Salarisadministrateur
    • Werken bij Bol als IT-Auditor
    • Werken bij Bol als Assistent controller
    • Bekijk alle vacatures van Bol
    Over Bol
    • Ons DNA
    • Medewerkers
    • Onze geschiedenis
    • Informatiebeveiligingsbeleid
    Blogs
    • Wijzigingen arbeidsrecht per 1 augustus 2022
    • De voordelen van meerdere bv’s in een holdingstructuur
    • Studie van de zaak voor de kinderen van je werknemers?
    • Energielabel C vanaf 2023 verplicht voor kantoren
    • Aandelen van je bedrijf overdragen aan je kind: hoe werkt dat?
    • Bleeders omzetten in feeders: zo doe je dat!
    © 2023 -
    • Bol Adviseurs
    • Algemene voorwaarden
    • Privacyverklaring
    • Cookiebeleid
    • Disclaimer
    Website en marketing